• Unikaalne haridusliku eesmärgiga rollimäng

    LARXPERIENCE

    Larp on ülemaailmselt kasutatud rollimängu vorm, mille peamine eesmärk on pakkuda kogemust. Larp pole siiski ainult lõbutsemiseks, vaid ka õppimiseks. Hariduslikud larpid on suurepärane võimalus arendada noorte hoiakuid ja väärtusi.

    Unikaalne haridusliku eesmärgiga rollimäng
Mis on larp?

Mäng, kogemus ja õppimine

Larp on aktiivne rollimäng, kus mängijad kehastavad füüsiliselt oma karaktereid.

Otsused mis kujundavad hoiakuid

Läbi vestluste, interaktsioonide ja näitlemise improvisatsioonide loovad mängijad loo, milles nad oma tegelastega osalevad. Nende enda otsused on loos väga tähtsal kohal. Aga mis kõige tähtsam, larpid pakuvad peale mängu ja improvisatsiooni ka tähtsate hariduslike teemadega tegelemise võimalust. Näiteks kiusamine, küberkiusamine, eelarvamise ja stereotüübid, sõltuvused jne.

Läbi vestluste, interaktsioonide ja näitlemise improvisatsioonide loovad mängijad loo, milles nad oma tegelastega osalevad. Nende enda otsused on loos väga tähtsal kohal. Aga mis kõige tähtsam, larpid pakuvad peale mängu ja improvisatsiooni ka tähtsate hariduslike teemadega tegelemise võimalust. Näiteks kiusamine, küberkiusamine, eelarvamise ja stereotüübid, sõltuvused jne.

Mis on larp?

LARP MEETODINA

Ütle mulle ja ma unustan. Näita mulle ja ma mäletan. Kaasa mind ja ma saan aru.

Konfucius

Mis kasu on hariduslikest larpidest?

Larp on sõna otseses mõttes õppimine läbi tegutsemise, milles kõik õpilased on aktiivsed osalised. Nad loovad läbi oma otsuste mitte ainult lugu, vaid ka oma hoiakuid, väärtusi ja arvamusi.

Kõik on tähtsad

Kõik osalejad on täielikult kaasatud ja igaühel on oma selgelt defineeritud roll. Kõik on võrdselt tähtsad ning tegevus tugevdab usaldust, tugevdab kommunikatsiooni ja klassi õhustikku.

Turvaline keskkond

Osalejad saavad minna oma rolli sisse ning olla olukordades, kuhu nad tavaliselt elus ei satu.

Kõik on aktiivsed

Tegevustes on palju interaktsiooni ning osalejad on aktiivsed süžee kaas-loojad. Nad vastutavad oma otsuste eest ja õpivad tegelema tagajärgedega.

Reflektsioon on kriitiliselt tähtis

Reflektsioon on iga tegevuse juures väga tähtis komponent. Selles luuakse konteksti mõistmine ning kujundatakse väärtushinnanguid ning suhtumist.

Teine vaatenurk

Iga osaleja saab isikliku uudse kogemuse, mis kujundab ta maailmavaadet.

Järeltegevused

Tegevus ei lõppe mängu lõpuga. Pärast refleksiooni on võimalik kogetu kinnistamiseks teha järeltegevusi.

Mida ütlevad larpide kohta õpetajad?

LARP on rollimäng, mis on õpetajate ja noorsootöötajate seas ka populaarne hariduslik meetod. Seda kasutatakse formaalses ja mitteformaalses hariduses üha enam.

Projektist

LARP JA ERASMUS+

LARP on ülemaailmne meetod, mida kasutavad õpetajad ja noorsootöötajad paljudes riikides. Me liitusime mõnedega neist ning tänu Erasmus + programmile oleme loonud metodoloogilised materjalid, mille läbi saame rollimängu tutvustada Slovakkias, Eestis ja Tšehhis.

KES ON KODULEHE TAGA?

Projekt on realiseerunud kodanikuühenduse V.I.A.C. - (Noorte Tugi- ja Arengu Instituut) koostöös Tšehhi ühingu Trendum ja Tartus tegutseva Tartu Katoliku Hariduskeskusega Eestist. Projekti põhieesmärk on kujundada noorte hoiakuid larpide kaudu, eriti seoses erinevuste sallimise ja nende elu olulistes küsimustes otsustamise ning nende otsuste tagajärgedega edasi tegutsemise valdkonnas.

Hariduslikud larpid on sobilikud õpilastele vanuses 13 kuni 30. Kõik materjalid ja treeningkursused on kujundatud õpetajatele ja noorsootöötajatele nii formaalseks kui mitteformaalseks hariduseks.

Projektist
VÕTA MEIEGA ÜHENDUST

MA SOOVIN KASUTADA LARPE HARIDUSES

Kas sa soovid oma õpilaste seas kujundada hoiakuid ja aidata neid nende isiklikus arengus? Kas sa soovid nendega koos kogeda midagi harivat ja lõbusat? Võta meiega ühendust. Me saame tulla teie juurde ja näidata töötoa vormis kuidas larpid töötavad. Te võite samuti astuda meie kogukonna liikmeks ning saada kasulikku informatsiooni ja õppematerjale.

01.

SAA TEADA

Saa teada, mis on larp ja kuidas seda saab kasutada nii formaalses kui mitteformaalses hariduses.

02.

HARJUTA

Õppige ja omandage praktikat, näiteks larpide esitamine, kajastamine ja kasutamine noorte hariduses ja koolituses

03.

KASUTA

Kasuta larpe klassisiseselt ja väliselt toetudes meie materjalidele.

04.

VAATA TULEVIKKU

Mõõda ja jälgi, kuidas larpid mõjutavad su õpilaste hoiakuid.

Külasta meid:

Jakobi 41, 51006, TARTU

Registrikood 80012402

Helista meile:

Phone
Telefon: 55566363

Lahtioleku ajad:

E - R: 8:00 - 16:00

Kirjuta meile:

E-post: kool@katoliku.edu.ee

X